Старовольский УПК детский сад- БШ

отдела образования, спорта и туризма Пружанского райисполкома

Могилевский институт МВД Республики Беларусь
Яндекс.Метрика

Будьте осторожны в глобальной сети!

УВД Брестского облисполкома напоминает:

 Будьте осторожны в глобальной сети!

 На территории республики отмечается значительный рост количества обращений граждан по фактам взлома страниц социальной сети «ВКонтакте», завладения мошенническим путем реквизитами банковских платежных карт (номер карточки, дата действия, фамилия и имя владельца, код на обратной стороне карточки) или реквизитами доступа к услуге «интернет–банкинг», последующего хищения денежных средств. Всего по данным фактам только в Брестской области в 2017 году возбуждено более 100 уголовных дел.

В ходе электронной переписки, доверчивые граждане, предполагая, что общаются с тем лицом, кому принадлежит страница в соцсети (друзья, знакомые, родственники) передают фотографии своих банковских платежных карт, сообщают свои паспортные данные, пароли доступа к интернет-банкингу, приходящие в СМС коды, и не задумываясь о том, что страница может быть взломана и электронная переписка ведется со злоумышленником, предоставляют мошенникам возможность удаленно похитить денежные средства с банковского счета, абонентского номера, активировать банковские услуги, совершить с использованием реквизитов банковской платежной карты покупки в сети Интернет.

Помните! Чтобы не стать жертвой преступления и сохранить свои денежные средства, не передавайте карточку третьим лицам, не сообщайте реквизиты банковской платежной карты, пароли доступа к интернет сервисам, сведения, поступающие на телефон в СМС.

Отдел «К» УВД Брестского облисполкома

 

Шосты дзень 21.04.2018

Мерапрыемства Час Адказны
1. Конкурс малюнкаў “ Мая Зямля” (1-4 кл.) 10.00 Тарасюк Т.В.
2. Экалагічная гульня “ Рознакаляровая зямля Беларусі” ( 4-6 кл.) 10.00 Жук І.А.
3. Гульня “Вялікія імёны” (6-9 кл.) 11.00 Куцюк І.І.
 

 

 

Сельскі Дом культуры

4. Драматычны гурток 14.30-16.00 Пацэпня М.І

Экологическое воспитание младших школьников

Учитель начальных классов  Старовольского учебно-педагогического комплекса детский сад-БШ  Козич Татьяна Антоновна

Тема: «Экологическое воспитание младших школьников»

экологическое воспитание

Шосты дзень 07.04.2018

Мерапрыемства Час Адказны
1. Поле цудаў “Птушкі Беларусі” (5-7 кл.) 11.00 Кузьміч Л.Л.
2. Сусветны дзень здароўя –вясёлыя старты

(1-4кл.)

10.00 Жураўлёва Н.У.
3. Прэзентацыя- знаёмства “Светлае свята Вялікдня” (2-4 кл.) 11.00 Жук І.А.

План работы в шестой день недели на 4 четверть

План работы

ў шосты дзень навучальнага тыдня на ІV чвэрць

Змест работы Тэрмін Адказныя
Прапануе школа
1. Поле цудаў “Птушкі Беларусі” 07.04 Кузьміч Л.Л.
2. Сусветны дзень здароўя –вясёлыя старты

(1-4кл.)

07.04 Жураўлёва Н.У.
3 Прэзентацыя- знаёмства “Светлае свята Вялікдня” (2-4 кл.) 07.04 Жук І.А.
4. Спартыўныя спаборніцтвы “Вяселая алімпіяда” (1-4 кл.) 14.04 Козіч Т.А.
5. “Малыя алмпійскія гульні” (1-9 кл.) 14.04 Каробка А.В.
6. Вітруальная экскурсія “Я пазнаю свій аграгарадок” (6-9 кл.) 14.04 Куцюк І.І.
7. Гульня- віктарына “ Мы выбіраем здароўе” (5-7 кл.) 14.04 Жук І.А.
8. Конкурс малюнкаў “ Мая Зямля” (1-4 кл.) 21.04 Тарасюк Т.В.
9. Экалагічная гульня “ Рознакаляровая зямля Беларусі” ( 4-6 кл.) 21.04 Жук І.А.
10. Гульня “Вялікія імёны” (6-9 кл.) 21.04 Сунік А.М.
11. Прэзентацыя “ Чарнобыль—боль і памяць наша” (7-9 кл.) 28.04 Жук І.А.
12.  Гульня “Мая Беларусь” (2-4 кл.) 28.04 Шаркота А.С.
13.  Круглы стол “Чарнобыль: да і пасля” (6-9 кл.) 28.04 Чулец А.В.
14. Акцыя “Чысты двор” (3-9 кл.) 28.04 Астапчук І.М.
15. Урок памяці “ Дзеці і вайна” (1-4 кл.) 05.05 Жураўлёва Н.У.
16. Квест- гульня “ Знай свае правы” (5-6 кл.) 05.05 Кузьміч Л.Л.
17. Урок мужнасті “ Прыйсці да вечнага агню” (7-8 кл.) 05.05 Жук І.А.
18. Гульня “Разам гуляем у футбол” (1-6 кл.) 12.05 Козіч Т.А.
19 Дзень здароўя 12.05 Каробка А.В.
20. Пазнавальная гульня “ Па слядах палескіх рабінзонаў” (7-9кл.) 12.05 Куцюк І.І.
21. Інфармацыйная гадзіна “ Ведай і шануй сваю сімволіку” (5-7 кл.) 12.05 Жук І.А.
22. Танцавальны марафон “Мы за ЗЛЖ” (5-9 кл.) 19.05 Сунік А.М.
23.  Конкурс малюнкаў “Разам з сонцам” 19.05 Тарасюк Т.В.
24. Літаратурнае падарожжа “ Пачытаем, пагуляем” (1-4 кл.) 19.05 Жук І.А.
25.  Падвіжныя гульні “ лета! На старт!” (3-5 кл.) 26.05 Шаркота А.С.
26. Гульня- віктарына “Віват, хімія!” 26.05 Астапчук І.М.
27. Завочнае падарожжа па гарадам –героям ( 6-8 кл.) 26.05 Чулец А.В.
28. Урок – віктарына “ Бяспечнае лета. Бяспечныя канікулы” (1-6 кл.) 26.05 Жук І.А.
29. Падрыхтоўка да свята апошняга званка 26.05 Мешчаракова Т.В.

План воспитательной работы на 4 четверть

ПЛАН ВЫХАВАЎЧАЙ РАБОТЫ НА ІV ЧВЭРЦЬ

Мерапрыемства Тэрмін Адказныя
1 Акцыя “ Чысты школьны двор” 02.04-07.04 Кл.кіраўнікі
2 Сусветны дзень птушак 02.04 Кл.кіраўнікі
3 Тыдзень фінансавай адукаванасці 03.04-07.05 Кл.кіраўнікі
4 Месячнік прафарыентацыі Красавік Кл.кіраўнікі
5 Сусветны дзень здароўя –вясёлыя старты

(1-4кл.)

07.04 Жураўлёва Н.У.
6 Тыдзень алімпійскіх гульняў 16.04-21.04 Кл. кіраўнікі
7 Дзень Здароўя  “Малыя алімпійскія гульні” 15.04 Каробка А.В.
8 Акцыя «Семья без насилия» На працягу красавіка Кузьміч Л.Л.
9 Сумесныя заняткі з ДАІ Кожны першы (1-4 кл.) і другі тыдзень

(5-9 кл.)

Кл. кіраўнікі
10 Сумесныя заняткі з МНС У адпав. з планам Кл. кіраўнікі 1-9 кл.
11 Сусветны дзень зямлі 22.04 Астапчук І.М.
12 Кл. гадзіны, прысвечаныя 31-ай гадавіне чарнобыльскай катастрофы 23.04-28.04 Кл.кіраўнікі
13 Аперацыі “Зялёны двор”, “Пасадзі кветку” красавік Астапчук І.М.
14 Конкуср малюнкаў “ Мы і космас” красавік Кл.кіраўнікі

 

15 Тыдзень памяці

-Урокі мужнасці

-Віншаванне ветэранаў

-Мітынг памяці

01.05.-09.05 Кл.кіраўнікі

 

 

16 Конкурс чытачоў “Вялікая Перамога” 07.05 Куцюк І.І.

Сунік А.М.

17 Святочны канцэрт “Песні ваенных гадоў” 08.05 Мешчаракова Т.В., кл. кіраўнікі
18 Сусветны дзень Чырвонага Крыжа і Чырвонага Полумесяца 11.05 Астапчук І.М.
19 Ваенна- спартыўная гульня “ Зарніца” 10-12.05 Каробка А.В.
20  Інфармацыйныя гадзіны да Сусветнага дня сям’і 14.05 Кл.кіраўнікі
21 Дзень Здароўя 19.05 Каробка А.В.
22  Інфармацыйная гадзіна “Дзень беларускага гярба і сцяга” (2 нядзеля мая) 12.05 Кл. кіраўнікі
23 Дзень піянерскай дружбы. Піянерскі злёт

 

19.05 Мешчаракова Т.В.

Шаркота А.С.

24 Дзень славянскай пісьменнасці і культуры 24.05  Сунік А.М.
25 Свята “Бывай, пачатковая школа” 29.05 Шаркота А.С.
26 Дзень барацьбы з табакакурэннем 30.05 Кл. кіраўнікі
27 Лінейка, прысвечаная заканчэнню навучальнага года. 30.05 Мешчаракова Т.В.

Астапчук І.М.

28 Спартыйнае свята “Летнія канікулы” 31.05 Кл. кіраўнікі
29 Выніковыя класныя бацькоўскія сходы “ Арганізацыя летняга адпачынку” май Кл. кіраўнікі

Конкурс пионерских агитбригад «Зажги костер добра»

24 марта прошел районный этап республиканского смотра- конкурса пионерских агитбригад «Зажги костер добра», который приурочен к 95- лети. пионерского движения и 100-летию комсомольского движения.. В номинации «4G: новый формат взаимодействия» ( современность) агитбригада «Новое поколение- поколение будущего» заняла III место.

Поздравляем участников агитбригады!

 

План работы на вясенніх канікулах

Дата Мерапрыемства Час Адказныя
26.03 1.  Відэалекторый “ Пажарная бяспека” (1-4 кл.)

3.Спартландыя

4.Мерапрыемства  “У свет чароўны запрашае кніга”

10.00

 

11.00

12.00

Шаркота А.С.

 

Каробка А.В.

Жук І.А.

27.03 1. Раённыя спаборніцтвы па гульні ў настольны тэніс

2. Падрыхтоўка да раённай алімпіяды

3. Гульнёвая праграма “ Крыжаванка”

4.Прафілактычны занытак “ Я ў міры Інтэрнэт” (7-9 кл.)

10.00

 

10.00

11.00

 

12.00

Каробка А.В.

 

Настаўнікі –прадметнікі

Шаркота А.С.

 

Чулец А.В.

28.03 1.  Конкурс малюнкаў “Мая малая Радзіма” (1-4 кл.)

2. Прагляд кінафільма “ Пурпурны ветразь” (6-7 кл.)

3. Гульня- падарожжа  “ Па гарадам героям” (7-9 кл.)

4. Гутарка “ Хатынь” (6-9 кл.)

10.00

 

10.00

 

11.00

 

12.00

Жураўлёва Н.У.

 

Куцюк І.І.

 

Сунік А.М.

 

Жук  І.А.

29.03 1. Раённыя алімпіяды па ЗЛЖ, гісторыі, русскай мове

2. Спартыўная гульня “Настольны тэніс”

3. Гурток “ Умелыя ручкі”

4. Школьная майстэрня “ Птушыны домік” (7-9 кл.)

10.00

 

12.00

 

10.00

11.00

Чулец А.В., Астапчук І.М., Куцюк І.І.

Каробка А.В.

 

Козіч Т.А.

Кузьміч Л.Л.

30.03 1.Акцыя “Чысты клас” (3-9кл.)

2. Экскурсія па ААА “ Велікасельскае АГРА” (1-6 кл.)

3. Камп’ютарныя гульні

4. Віктарына “ Юныя матэматыкі”

10.00

11.00

 

13.00

11.00

Кл. кіраўнікі

Кл. кіраўнікі

 

Мешчаракова Т.В.

Шаўцова І.С.

31.03 1. Лекторый “ Дзень Зямлі” (4-6 кл.)

2. Гульня “ Што? Дзе?Калі?” (7-9 кл.)

3. Конкурс малюнкаў “Вясна- красна” (3-5 кл.)

 

10.00

11.00

11.00

 

Жук І.А.

Мешчаракова Т.В.

Тарасюк Т.В.

Шосты дзень 10.03.2018

Мерапрыемства Час Адказны
1. Літаратурныя загадкі і шарады (7-8 кл.) 11.00 Куцюк І.І.
2. Дзень здароўя “ Настольны тэніс”  (5-9 кл.) 11.00 Каробка А.В.
3. Літаратурная гульня “Хто прыдумаў Дзядзю Сцёпу” (1-4 кл.) 10.00 Жук І.А.
4. Піянерскі збор дружыны “Дружная” ім. М.Казея 12.00 Мешчаракова Т.В.
 

 

Сельскі Дом культуры

5. Драматычны гурток 14.30-16.00 Пацэпня М.І